Clear järjestää MiniSulkis-tapahtuman ja seuraesittelyn ensi lauantaina

22.8.2019

Clear järjestää MiniSulkis-tapahtuman ja seuraesittelyn ensi lauantaina 24.8. Kaarinan Kilosportissa.

MiniSulkis on sulkapalloa ja monipuolista liikkumista perheen pienimmille pelaajille (4-9-vuotiaille), jotka etsivät uutta harrastusta liikunnan parissa. Monen sulkapalloharrastus alkaa MiniSulkiksesta, jossa pidetään hauskaa leikkien ja sulkapalloharjoitusten parissa. Tapahtumassa tehdään erilaisia harjoitteita iloisessa ja innostavassa tunnelmassa yhdessä kavereiden ja vanhempien kanssa. Vanhemman merkitys korostuu apuvalmentajana esimerkiksi heittämällä sulkaa lapsille. Tällöin päävalmentaja pystyy keskittymään koko harjoituskerran pyörittämiseen. 

Seuraesittelyssä saat tietoa yleisesti sulkapallosta ja seuran toiminnasta. Samalla voidaan miettiä sinulle tai lapsellesi oikeaa harjoitusryhmää seuran valmentajien kanssa.

TERVETULOA TUTUSTUMAAN SULKAPALLOSEURAAN!